ای صاحب فتوا ز تو پر کارتریم با این همه مستی ز تو هُشیار تریم
تو خون کسان خوری و ما خون رزان انصاف بـده کـدام خونخوار تریم!؟
خیام

پنجشنبه، آبان ۲۵، ۱۳۸۵

با سلام ...

مشارکت جدید!

حدس می​زدم که راه و روش تغییر پیدا کند، اما خیال نمی​کرم برای گمراهی (مردم آمریکا) مکان را مه​آلود کنند.
تونی بلیر را جلو فرستادند تا راه جدید را باز کند. او برای "استراتژی کلی" برای حل مسائل خاورمیانه که در آن سوریه و ایران بعنوان همکار قابلیت دارند، تبلیغ کرد. بلیر حتی در یک نطق اساسی درمورد سیاست خارجه کشورش، تحت شروطی (قطع حمایت از تروریست​های لبنان و عراق. قبول تعهدات بین​المللی در برنامه هسته​ای!؟) یک "مشارکت جدید" با ایران را به میان آورد. با اینکه جرج دبلیو بوش گفتگوی مستقیم با ایران و سوریه را "فعلا" رد کرد، اما خواستدار تغییر سیاست آنان شد.
بوش با اینکه دوشنبه بعد از گفتگویی با المرت (نخست​وزیر اسرائیل) خواست که اگر سران ایران خط مشی خود در مورد برنامه هسته​ای ایران را تغییر ندهند، همه با هم در انزوای ایران شرکت کنند و با توجه به اینکه گفتگوی مستقیم با ایران را "فعلا" رد کرد، جوش بولتون (josh bolten) رییس ستاد در کاخ سفید گفت که بوش همه ایده​ها برای پیدا کردن روشی جدید را بررسی خواهد کرد.
او برای پیدا کردن این "روش جدید" در مقابل هیئت "مستقل" متخصصان به پاسخگویی پرداخت. این هیئت تحت مدیریت جمز بکر (james baker) وزیر امورخارجه ایالات متحده می​باشد و از ۵ دمکرات و ۵ جمهوریخواه تشکیل شده (عجب متخصصان مستقلی ...) و قرار هست تا آخر دسامبر پیشنهادات خود را برای یک استراژی جدید در عراق ارائه کند.
بنا به گذارش رسانه​های امریکایی، قرار هست اهداف آرمانی مانند تشیکیل یک دمکراسی بابت اهداف "تحقق​گر" مانند ثبات کشور به تعویق بیفتند.
نکته جالب اینجاست که این خطوط رسانه​ها به ظاهر مانند اشفاگری یک روش جدید می​مانند، در اصل یکه شعار همیشه قدیمی غرب هست: دمکراسی در شرق و جنوب محقق نیست!!!

۸ نظر:

 1. آیا به رادیو سلاچنگ گوش سپرده اید؟؟
  رادیو سلاچنگ اینک با پهنای باند بی نهایت پذیرای تمامی شنوندگان هنر دوست خویش است .
  www.radio.irpoet.com
  رادیو سلاچنگ نجوای شاعران زنجیر در سکوت
  صدای ترانه ی بیدار
  ندای هنرمندان بی تصویر
  نوای خاطرات رفته و کتیبه های فراموش شده
  به صورت مستقل و با یاری شما از دل ایران نجوای خود را به گوش عاشقان فرهنگ می رساند .
  یاری گر صدای خود باشید
  ....
  رادیو سلاچنگ از هنرمندان و هنر دوستان و نویسندگان پیشکسوت عرصه ی وب لاگ نویسی دعوت می نماید که جهت تولید برنامه های متنوع در رادیو سلاچنگ با رادیوی خود همکاری داشته باشند .

  پاسخحذف
 2. سلام.سياست دنيا پير تر از آن است که بتواند تغيير کند.گاهی به ضرورت زمان و مکان کمی کمرنگ و پر رنگ ميشود،ولی تفيير اساسی،تقريبن غير ممکن است.

  پاسخحذف
 3. آرمین جان درود
  درپس پرده سخن هاست
  سرمایه داری چپاولگر دردرجه اول به فکرمنافع خویش است ودراین راه اگرسنگی بیاندازند تلاش می کند بهرروی باکم ترین هزینه آنرا جابجاکند
  دل خوش نباشیم واین زد و بندهای پنهان را زیز نظر بگیریم
  کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
  ..............
  درضمن دوست خوبم حالا خوبه شما پارتی ماشدی!! پس چی شد سرانجام این وبلاگ های من؟؟ هنوز درلیست نیستم استاد
  آخرین ترانه ی باران- هفته های خاکستری - زنان نیمه ی بزرگ انکار
  متشکرم که به یادم می افتی
  i live you به جان دکتر..کش.نژاد

  پاسخحذف
 4. درود آرمين عزيز
  تا جايي كه من سنم قد ميده اين دموكرات ها و جمهوري خواهان باهم بر سر تشكيل يك حكومت اساسي در عراق مباحثه داشتن كه متاسفانه پس از گذشت چند سال هنوز به نتيجه ي كاملي نرسيدن!!
  اما با اين شعار آخري(غربي ها) موافق نيستم ، دموكراسي در هر جايي قابل پياده سازيست به شرطي كه قبل از استقرار نظام ، جزء جزء آن به مردم آموزش داده بشه .
  به قول بزرگان "آزادي ياد گرفتنيست" پاينده باشيد

  پاسخحذف
 5. آرمین جان بادرودی گرم
  استاد من لوگورا در وبلاگهایم قراردادم وچشم براه اقدام آتی شما هستم
  آخرین ترانه ی باران هم هم چنان درمحاق توقیف است؟؟؟ شگفتا..مازیاران چشم یاری داشتیم.. وقتی اعضای هیات مدیره کانون نشان مرا به علت پاسخ ندادن به ای میل حذف می نمایند!! آنوقت ما چه انتظاری از رژیم استبدادمذهبی درمیهن داریم؟ فرض رابراین بگذاریم سهیک دردست رژیم اسیرشده خوب دراین صورت حذف او به علت عدم پاسخ به نامه توجیه پذیراست!!!!؟؟ واقعا باعث تاسف دمی باشد..بودن نام من درلیست کانون فقط هم گاهی است بااین نهاد وگرنه هیچ امتیازی محسوب نمی شود
  لطف کن ای میل هیات مدیره رابرایم بنویس باآنها حرف بسیاردارم
  اگرازعهده مسئوایت برنمی آیند خوب کناربروند وجایشان را به آدم های فعال تر وکارآمدتربدهند
  واقعا تاسف باراست
  با آرزوی بهتریت ها برای تو نازنین هنرمند
  موفق وبهروزباشی
  سهیک آخرین ترانه ی باران

  پاسخحذف
 6. قصه ی مضحک سنگ

  http://www.ernesto.blogfa.com/post-101.aspx

  پاسخحذف
 7. آرمین جان بادرودی گرم
  ببخشید ها به این دوستان بگو بجای تکرار آخرین ترانه ی باران!!! درلیست وبلاگ زنان نیمه انکار رابگذارند گویا اشتباهی شده......... ممنونم دوستتدارم

  پاسخحذف
 8. درود
  لطفا در صورت امکان در صفحه خود قرار دهید
  رادیو دمکراسی شورائی، روزهای یکشنبه، سه‌شنبه، پنجشنبه و جمعه‌ی هر هفته، از ساعت ۵ / ۸ تا ۵ / ۹ شب به وقت ایران، روی طول موج کوتاه ردیف ۴۱ متر، فرکانس ۷۴۳۵ کیلو هرتز، پخش می ‌ شود.
  برنامه‌های صدای دمکراسی شورائی، همزمان از طریق سایت رادیو دمکراسی شورائی،http://www.radioshora.org ، نیز پخش
  info@radioshora.org

  پاسخحذف