ای صاحب فتوا ز تو پر کارتریم با این همه مستی ز تو هُشیار تریم
تو خون کسان خوری و ما خون رزان انصاف بـده کـدام خونخوار تریم!؟
خیام

پنجشنبه، اردیبهشت ۱۷، ۱۳۸۳

با سلام ...

چند جواب همگانی!

چرا شما در انجا (غرب) تظاهرات ميکنيد؟ شما که اونجا همه چيز داريد!

متاسفانه همین را خیلی‌ها متوجه نمیشوند ... بخاطر این رفاه و آزادی ظاهری در اینجا، باید در ایران و کشورهایی که مواد خام دارند دولتهای خودفروخته با دیکتاتوری حکومت کنند ... تظاهرات و راهپیمایی برای دنیایی بهتر که ممکن هست و بايد بوقوع بپيوندد... در ضمن از وقتی که بلوک شرق و خطر مریضی کمونیستی و سوسیالیستی دیگر نیست اینجا هم دارند حقوق بشر و مزایای دیگر را پس میگیرند و اگر مردم تظاهرات و اعتراض نکنند اینجا مثل قم‌حوری میشود. اینجا کارگران در قدیم خون و عرق ریختند تا حقوق نسبتا مناسبی و 8 ساعت در روز کار کنند اما امروزه اینها هم حقوق خودشان را سرسام اور بالا میبرند و بعد حقوق کارگران را زیاد نمیکنند و قیمت ها گران میشود میخواهند تا مردم بیشتر هم بدون گرفتن حقوق بیشتر کار کنند. بهت بخاطر همین میگم به اینها امیدوار نباش اینها میخواهند اینجا را قم حوری کنند و نه میخواهند قم حوری را عوض کنند!!!!
اینها هم حقوق خودشان را سرسام اور بالا میبرند و بعد حقوق کارگران، کارمندان و معلمان و بازنشسته‌گان را زیاد نمیکنند، با اينکه قیمت‌ها گران میشود. میخواهند تا مردم بیشتر، بدون گرفتن حقوق بیشتر، کار کنند.
مهمترین دليل اما اين هست که در یک دمکراسی اگر از حق بشری خود که اعتراض و تظاهرات ضد سیاست اشتباه دولت باشد استفاده نکنی مطمئن باش این حق ازت گرفته میشود و جامعه بسوی یک بیخیالی و سپس دیکتاتوری میرود. اگر اعتراض نکنی سیاست مداران هرغلطی دلشان میخواهد (فقط بفکر جیب خود و رفقای خود) انجام میدهند. سياستی که فقط بنفع خود و اربابان واقعی‌شان که شرکت‌های مشترک المنافع باشد.
اگر منظورت اون سیصد نفر جوان مست که با هشت هزار پلیس مسلح دست و پنجه نرم کردند (تلویزیونها نشان دادند) که اون هم من هم هنوز نفهمیدم اما شاید خیال میکنند اگر روز کارگر با ماموران دولتی زدوخورد کنند انقلابی هستند و یا میخواهند عقده شان را خالی کنند!!!


آيا خارجی‌ها مقصر بيکاری داخلی‌ها هستند؟؟؟

اگر اين را باور می‌داريد که فقط خود را فريب ميدهيد. سيستم سرمايه‌سالاری و سود کلان هست که به فقر و بيکاری نياز دارد و آن را توليد می‌کند. دروغ اين دغلبازان را که می‌گويند با فقر و بيکاری مبارزه می‌کنند باور نکنيد که مبارزه‌شان فقط با فقرا و کارکنان هست!
اگر بيکاری و فقر وجود نداشت آنان نميتوانستند از ترس‌مان از سقوط اجتماعی سوءاستفاده کنند و مارا مجبور کنند با مزد کم بسازيم تا بتوانند سود کلان بزنند و مال‌اندوزی کنند. اين ما هستیم که با خودفريبی و باور دروغ باعث بيکاری خود و دوستان می‌شويم.
بياييد برای دنیایی بهتر برای فرزندان خود، برای شکستن دايره نفرت و رهايی از آن، که يکی از بندهای اصلی و مهم زنجير بردگی خودمان هست، به اخراج دسته جمعی افغان‌ها از ايران شکايت کنيم و اين تومار را امضاء کنيم.

در باب ويروسی‌ها که ويروس پست ميکنند!
قبلا گفته بودم که از آدرس‌های الکتروپست دوستان و آشنایان و ادارات استفاده ميکنند. ميگويند اگر اين رو نخونی خودم را ميکشم و اگر می‌خواهی ويروس نگيری اينو بخون و انجام ده و هزار تا کلک ديگر که آدم ساده گولش را ميخورد.
اما ايندفعه ديگر مهارت بخرج دادند. به اسم يکی از دوستان برام فرستادند و اونهم به آلمانی: تعجب می‌کنی! مگر نگفتم من اسم و پاسوردت را در میآورم. اينهم اسم و پاسوردت. آخه بنده خدا این دوست هرگز بهم همچین حرفی نزد و بعدش هم اگر درآوردی چرا توی اتچ ميگذاری؟؟؟ مثل بچه آدم نمیتونی توی پست بنویسی؟؟؟
یا اینیکی هم بزبان آلمانی: لعنت! ببین این آشغال هم تو هم داری! يک ويروس اعصاب خورد کننده هست. همان کاری بکن توی تکست نوشته شده!
حالا جالبترش این هست که خودم این ميل رو برای خودم نوشتم. یعنی آدرس فرستنده آدرس خودم بود.
خيلی جالب، نه!!! من با خودم آلمانی حرف می‌زنم و خودم هم خبر ندارم.
يک توصيه: اگر از آدرس دوستان با ضميمه پست ميگيريد، قبلش يک سوال بکنيد. اگر با آدرس من پست ميگيريد و ضميمه غير از اچ‌تی‌ام‌ال يا پی‌دی‌اف يا عکس بود فوری پاک کنيد!

مواضب باشيد!
آرمين گيله مرد

0 بیان و اندیشه:

ارسال یک نظر